Bublik, Johnson, Sock Lead Newport Field

Newport do të jetë mundësia e hapur muajin tjetër.

Pro qarku kthehet në lëndinat historike të Newport, Rhode Island muajin tjetër për Hall of Fame Open, i cili do të paraqesë finalistin e vitit 2019 Aleksandër Bublik, Kampion 2018 Steve Johnson, ish kampion në dyshe i Wimbledon Jack Sock, dhe një përzierje e veteranëve dhe yjeve në rritje.

Më shumë: Nadal nuk do të luajë Wimbledon ose Olimpiadë

Bublik, aktualisht i renditur në vendin nr 39, vjen në Newport pas një ylli yll në finalen e dysheve në Open French. Ai kryeson një fushë të fortë lojtarësh që përmban pesë amerikanë brenda 100 kryesuesve të ATP Tour, së bashku me një përzierje tërheqëse të veteranëve të Newport dhe talenteve të rinj të ndritshëm nga e gjithë bota.

“Salla e Famës e Tenisit Ndërkombëtar është e lumtur për të mirëpritur lojtarët dhe tifozët përsëri në Sallën e Fame të Hapur në 2021,” tha Drejtori i Turneut Brewer Rowe. “Pas ndërprerjes së vitit të kaluar, ne jemi gati të presim fillimin e sezonit veror të tenisit pro në SH.B.A. dhe të mirëpresim ATP Tour përsëri në Newport.

“Ne jemi duke punuar ngushtë me ATP Tour dhe Shtetin e Rhode Island për të organizuar ngjarjen në një mënyrë të shëndetshme dhe të sigurt për të gjithë të përfshirë dhe për komunitetin tonë lokal. Ne po presim me padurim për një javë të shkëlqyeshme tenisi dhe për të kurorëzuar kampionë në sallat historike të fushave me bar të Famës ”, deklaroi Rowe, i cili po shënon vitin e tij të parë si Drejtor i Turneut.

Drejtori Ekzekutiv i Sallës së Famës së Tenisit Ndërkombëtar Todd Martin, i cili ka shërbyer si Drejtor i Turneut që nga viti 2015, tani është në rolin e Kryetarit të Turneut.

Hall of Fame Open do të mbahet nga 11 – 18 korrik 2021. I pritur direkt pas Wimbledon, turneu fillon US Open Series, si ngjarja e parë pro në Shtetet e Bashkuara për sezonin veror.

Biletat janë në shitje tani HallofFameOpen.com/ bileta, duke përfshirë më shumë vende se kurrë më parë të disponueshme në mbulesën nën hije. Para se të fillojë turneu, ju mund të luani në lëndinat historike të Hall of Fame duke marrë me qira një fushë.

Kredi fotografike: Salla e Famës e Tenisit Ndërkombëtar

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu