Aleksandër Bublik nuk e ka fshehur faktin se ai është shkatërruar me pjekurinë e 19-vjeçarit Jannik Sinner. Dhe të martën, pasi italiani shënoi një fitore 7-6 (5), 6-4 ndaj Kazakut, Bublik i tha atij kështu në rrjetë.

Express Tenisi

“Ju nuk jeni njeri, burrë”, i tha Bublik një Mëkatari të qeshur. “Ju jeni 15 vjeç dhe luani kështu?”

Sigurisht Bublik, i cili u bë lojtari i parë nga Kazakistani që arriti ndonjëherë në çerekfinale të një ngjarjeje Masters 1000 kur ai mundi Taylor Fritz në raundin e 16 të martën, e di që Bublik është 19 vjeç. Dhe ai gjithashtu e di se italiani në rritje është një forcë për t’u llogaritur.

“E pyeta nëse ai është një njeri apo jo, sepse për mua, si nga unë, është shumë e habitshme që djali në moshën e tij ka këtë rezistencë mendore që, ju e dini, shumë, shumë lojtarë të tjerë nuk e kanë”, tha Bublik . “Unë e thirra atë një robot disa herë gjatë ndeshjes, por unë e bëj atë në një mënyrë shumë të sinqertë sepse ai është me të vërtetë, me të vërtetë një lojtar i shkëlqyeshëm”.

Kur u pyet për lavdërimin e Bublik për të, Sinner dha përgjigjen e tij standarde: “obviousshtë padyshim kënaqësi, ju e dini, duke dëgjuar atë, para së gjithash”, tha ai, para se të shtonte: “Por, ju e dini, unë jam 19, unë ende kam për të përmirësuar gjithçka. ”

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu