Carlos Bernardes kishte një sulm në zemër

Carlos Bernardes pësoi një sulm në zemër në karantinë përpara Australian Open, raportojnë mediat lokale.

Një imazh i gjyqtarit veteran të karriges Brazilian duke lëvizur me rrota në një ambulancë u postua nga Tennis News Brasil.

Tiley në Adelaide Bubble: Natyra e Biznesit

Uebfaqja raporton se Bernardes u dërgua në një spital në Melburn dhe është në rregull dhe po shërohet.

Kryetari i karriges së distinktivit prej ari drejtoi finalet e meshkujve 2006 dhe 2008 US Open si dhe ndeshjen e kampionatit për meshkuj Wimbledon 2011.

Bernardes po shërbente një karantinë 14-ditore në dhomën e tij të hotelit në Melburn, pasi tre fluturime charter AO paraqitën raste të COVID-19, gjë që bëri që zyrtarët qeveritarë të vendosnin të gjithë pasagjerët në ato fluturime në një karantinë të vështirë.

Australian Open është caktuar për 8-21 Shkurt. CEO i AO, Craig Tiley njoftoi se turneu do të vazhdojë siç është planifikuar.

Kredi fotografike: Charlie Cowins – Flickr / Wikimedia Commons

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu