Clijsters tërhiqet nga Miami, Charleston

Kim Clijsters rikthimi do të duhet të presë.

Salla e Famer njoftoi në Twitter se ajo është tërhequr nga Miami Open dhe Charleston ndërsa ajo vazhdon rehabilitimin dhe rimëkëmbjen nga operacioni i gjurit të djathtë tetorin e kaluar.

Ish-numri botëror 1 në teke dhe dyshe kishte një pengesë të mëtejshme pasi kontraktoi COVID-19 në janar. Clijsters, aktualisht e renditur në numrin 1055, tha se ajo nuk është gati të kthehet ende, por konfirmoi angazhimin e saj për t’u rikthyer kur ajo është fizikisht e gatshme për të luajtur.

“Rezultatet pas operacionit ishin të mira,” shkroi Clijsters në Twitter. “Rehab dhe shërimi shkuan mirë dhe unë ndihesha vërtet pozitive … Ndërsa [COVID-19] simptomat ishin të lehta, kjo më prishi orarin e trajnimit. “Fatkeqësisht nuk jam aty ku duhet të jem, veçanërisht nëse dua të garoj me më të mirët.”

37-vjeçari Clijsters tregoi disa shkëlqime të formës së fortë pavarësisht se ishte i kufizuar në tre ndeshje në vitin 2020: humbje në raundin e parë ndaj Garbiñe Muguruza në Dubai, Johanna Konta në Monterrey dhe Ekaterina Alexandrova në US Open.

Express Tenisi

Akoma, Clijsters tha se ajo do të vazhdojë të punojë për një rikthim.

“Disapposhtë zhgënjyese dhe zhgënjyese”, shkroi Clijsters në Twitter. “E dija që kjo do të ishte e vështirë kur fillova këtë udhëtim – dhe ka pasur sfida që janë jashtë kontrollit tim. Unë nuk jam gati të lë …

“Unë do të vazhdoj të shtyj dhe të shoh se çfarë është e mundur.”

Kredi fotografike: Kampionatet e Tenisit Duty Free

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu