Conchita Martínez Testet Pozitive për Coronavirus

Conchita Martínez ka rezultuar pozitiv për Coronavirus dhe tani është në karantinë në Doha.

Salla e Famer dhe traineri i ish-botës Nr. 1 Garbine Muguruza njoftoi se ajo doli pozitive në një deklaratë që ajo postoi në Twitter.

Më shumë: Federer Zjarri Tifozët

Kampioni i Wimbledon 1994 raportoi se kishte përjetuar “simptoma të lehta” të Coronavirus.

49-vjeçarja Spaniad tha se ajo po pushon nën vëzhgim pasi u transferua nga hoteli i turneut në një “të mjekësuar”.

“Shpresoj që së shpejti të mund të kthehem në këtë ritëm të turneve të Lindjes së Mesme,” shkroi Martínez në Twitter. “Tani për tani, unë do të punoj përmes thirrjeve video dhe do të lidhem vazhdimisht në internet me Garbiñe.”

Kredi fotografike: Federata Ndërkombëtare e Tenisit

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu