Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E enjte 14 Janar 2021

Alejandro i Spanjës Davidovich Fokina është bërë lojtari më i fundit me test pozitiv për Covid-19. Spanjolli, i renditur në vendin e 53-të, ka dalë pozitiv dhe thuhet se ka ende shpresë për të luajtur në Australian Open, por vetëm një dritare shumë e vogël për të prodhuar një provë negative dhe për të hipur në fluturim për në Melburn për karantinën.

Express Tenisi

“Ky nuk është një lajm i mirë,” shkroi gazetari Fernando Murciego në Twitter. “Alejandro Davidovich dhe Jorge Aguirre u testuan pozitivisht për COVID-19 disa ditë më parë. Ai # AusOpen Ai ka kërkuar një PCR sa më shpejt të jetë e mundur, por afatet për udhëtim po mbarojnë këtë javë. Tani për tani, një situatë shumë e komplikuar për ta. ”

Raportohet, 21-vjeçari Davidovich Fokina ka hyrë në Quimper Challenger, i cili fillon më 1 shkurt, si rezervë në rast se ai nuk është në gjendje të bëjë afatin e Aussie Open.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu