Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E martë, 15 dhjetor 2020

Dayana Yastremska është profesionisti i fundit i tenisit që rezulton pozitiv për Covid-19. Ukrainasja, e cila përfundoi sezonin 2020, e renditur në vendin e 29-të në botë, njoftoi se ajo doli pozitive pas mbërritjes në Dubai për bllokun e saj të trajnimit disa javë më parë.

Express Tenisi

“Dy ditë pasi mbërrita në Dubai, testi im COVID-19 u kthye pozitivisht,” shkroi ajo në mediat sociale. “Kam hyrë në vet-izolim dhe nuk jam stërvitur për 2 javë. Simptomat ishin shumë të çuditshme, ishte e keqe! Unë u shërova plotësisht tani dhe fokusi im është të kthehem në trajnim! ”

Yastremska bashkohet me një listë të gjatë me mbi njëzet lojtarë të ATP dhe WTA që kanë rezultuar pozitivë për koronavirusin në vitin 2020. Bota Nr.1 Novak Djokovic, Simona Halep, Kei Nishikori, David Goffin, Grigor Dimitrov dhe Fabio Fognini janë të gjitha në listë.

Mbi 73 milion raste janë regjistruar në të gjithë botën, dhe mbi 1.6 milion vdekje, për shkak të pandemisë.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu