Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E Premte 24 Qershor 2021

Aleks de Minaur po shfaqet si një kërcënim për të bërë një vrapim në Wimbledon, ndërsa në të njëjtën kohë dëshmon se ai ka një ndjenjë të mprehtë ekuilibri.

Express Tenisi

Shikoni ndërsa Aussie, i cili tani ka fituar gjashtë nga shtatë ndeshjet e fushës me bar në 2021, ecën në një tenis në versionin e tenisit dhe arrin të qëndrojë në këtë pikë kundër Koresë së Jugut Shpejt Woo Kwon në Eastbourne, pa prekur rrjetën.

De Minaur, i cili është i 15-ti në Wimbledon dhe do të përballet me Sebastian Korda në raundin e parë, bëri një rikuperim të jashtëzakonshëm kundër Kwon për të gjetur gjurmët e tij, dhe më pas përfundoi me një goditje në fushë të hapur.

22-vjeçari Aussie mbylli një fitore 6-3, 7-6 (2) dhe do të përballet me atë të Italisë Lorenzo Sonego për titullin.

Sonego mundi Max Purcell me 6-1, 3-6, 6-1 për të arritur në finale të Premten në Eastbourne.

As De Minaur dhe as Sonego nuk kanë pretenduar kurrë një titull në bar më parë.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu