Del Potro i bën nderime të bukura babait të larguar

Juan Martin del Potro i dha homazhe prekëse babait të tij të dashur i cili ndërroi jetë këtë javë.

Daniel del Potro vdiq të hënën në moshën 63 javë pasi iu nënshtrua një operacioni në zemër muajin e kaluar.

Më shumë: Moya në Miss Australian Open

Daniel del Potro ishte një veteriner, i cili u nguliti fëmijëve të tij integritet, dashuri për familjen dhe pasionin e tyre për kafshët.

Në një homazh prekës në Instagram, një shpirtëror Juan Martin e nderoi babanë e tij të dashur si “kampionin tonë të vërtetë dhe të vetëm” me fjalë prekëse nga zemra.

“Ju na keni lënë këtu me një zemër të thyer, por ne e dimë që ju jeni duke pushuar në paqe ashtu si e meritoni”, shkroi Juan Martin. “Tani ju jeni bashkuar me engjëllin tuaj tjetër dhe unë ju lutem që ju lutemi të kujdeseni për nënën time, motra ime dhe mua nga lart.

“Ju jeni kampioni ynë i vërtetë dhe i vetëm. Faleminderit që më rritët me vlera, me ndershmëri, me sakrifica dhe që bëtë të pamundurën për mua që të jem në gjendje të arrij ëndrrën time për të qenë një tenis. Unë nuk e di se si unë” Do të jetoj pa praninë tënde, por unë patjetër do të zbatoj gjithçka që më mësove të mos dorëzohem kurrë. Të dua pa !! “

Ngushëllimet tona më të thella familjes del Potro.

Kredia e fotografisë: Juan Martin del Potro Instagram

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu