Djokovic është i barabartë me rekordin nr. 1 të Federer

Dy ikona ndajnë një rekord jetësor.

Novak Djokovic tani qëndron krah për krah me Roger Federer duke barazuar rekordin e Maestro-s zvicerane me javën e tij të 310-të në numrin 1 të botës këtë javë.

Kampioni 18 herë i Grand Slam do të marrë posedimin e vetëm të rekordit ATP për shumicën e javëve në Nr. 1 kur të festojë javën e tij të 311-të në vendin e parë të hënën e ardhshme, 8 mars.

I fuqizuar nga vrapimi i tij në kampionatin e tij të 18-të Grand Slam në Australian Open muajin e kaluar, Djokovic po synon të tejkalojë 20 herë kampionët e Grand Slam Federer dhe Rafael Nadal për markën kryesore të meshkujve.

Kredia e fotove: Laver Cup Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu