Ekipi BotërorTenisi i vendosur për turmat me kapacitet të plotë në Indian Wells

World TeamTennis do të mirëpresë të gjithë tifozët për sezonin 2021.

WTT ka njoftuar se do të presë tifozë me kapacitet të plotë për sezonin 2021 në Indian Wells Tennis Garden. Të gjitha ndeshjet gjatë fushatës 2021 midis pesë ekipeve do të zhvillohen në vendin e 8,000 Stadiumit 2.

“Ne jemi të entuziazmuar që kemi mundësinë të luajmë përpara kapacitetit të plotë në kopshtin e bujshëm të tenisit Indian Wells për sezonin 2021 World TeamTennis”, tha Kryetari dhe CEO i WTT Eric Davidson. “Nuk është sekret se Lugina e Coachella është shtëpia e adhuruesve të pasionuar të tenisit, dhe kjo zonë me siguri di të presë edhe spektatorë vizitorë.

“Ne shpresojmë të mirëpresim jo vetëm tifozët tanë, por edhe një grup lojtarësh gjithnjë e më të talentuar për sezonin e ardhshëm.”

Paketat e biletave të sezonit janë në shitje tani dhe paketat e biletave të fundjavës do të dalin në shitje më 23 qershor për publikun e gjerë. Tifozët inkurajohen të vizitojnë wtt.com për të gjitha nevojat e tyre për bileta. Qasje speciale para shitjes do t’u jepet blerësve të mëparshëm të biletave WTT.

Njoftimi i kapacitetit të plotë vjen ndërsa më shumë lojtarë po angazhohen të luajnë WTT në 2021.

Dyshja legjendare e dysheve të Bob dhe Mike Bryan do të kthehen për sezonin e tyre të 19-të në World TeamTennis dhe do të bashkohen me shokët amerikanë Jennifer Brady, Jessica Pegula dhe Jack Sock. Këta lojtarë bashkohen me angazhimet e paralajmëruara më parë nga Kim Clijsters, Taylor Fritz, John Isner dhe Sloane Stephens.

Kredia e fotove: Katar Totali i Hapur i Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu