Fan Rrëzohet Nadal, Rafa Reagon

Rafael Nadal buzëqeshi nga një heckler tallës gjatë fitores së tij në raundin e dytë të Australian Open.

Një tifoz me sa duket i pjekur i dha mbretit të argjilës përshëndetjen me një gisht ndërsa ai ishte vendosur të shërbente për setin e dytë 6-1, 5-4 në kualifikuesin amerikan Michael Mmoh.

Shikoni: Fognini gati se vjen të fryjë me Caruso

Shikoni një tifoze femër që shfleton 20 herë kampionin e Grand Slam në një përpjekje për të prishur ritmin e tij.

Reagimi fillestar i Nadal ishte një “kush mua?” gjest dhe buzëqeshje të gjerë

Kjo nuk e pengoi tifozin e tërbuar, i cili vazhdoi të bërtasë dhe përsëri ktheu zogun në Spanjën e farës së dytë, një pikë më vonë, duke i nxitur tifozët e tjerë të brohorisnin veprimet e saj mosrespektuese.

Përfundimisht, siguria erdhi dhe e shoqëroi partinë nga Rod Laver Arena.

Shpërthimi nuk e pengoi Nadalin nga një triumf 6-1, 6-4, 6-2 që e dërgoi atë në një takim të raundit të tretë me britanikun Cameron Norrie.

I pyetur në lidhje me ndërveprimin në presionin e tij pas ndeshjes, Nadal kaloi “situatën e çuditshme” në një guxim të lëngshëm.

Vendos nga Getty Images

“Nuk e di. Ndoshta ajo merr shumë xhin ose tequila,” tha Nadal. “Nuk e di. Por sinqerisht ishte një situatë e çuditshme, por, po, qesharake në të njëjtën kohë. E dini, ndonjëherë ka njerëz për gjithçka në të gjithë botën.”

Kampioni dy herë olimpik i medaljes së artë pranoi se ishte hera e parë që ai ishte hequr ndonjëherë gjatë një ndeshje.

“Për mua ishte qesharake”, tha Nadal me një buzëqeshje. “Sinqerisht, dikush po më bën gishtin, nuk e di arsyen, por po. Unë u habita, po. Por në të njëjtën kohë po mendoja, vajzë e varfër. Sepse ndoshta ajo ishte e dehur ose diçka e tillë. Unë nuk e di “

Kredi për fotografi: Andy Cheung / Getty

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu