Federer në kthim: Jam shumë i emocionuar

Roger Federer është ndezur për rikthimin e tij.

Superylli 39-vjeçar zviceran hipi në një aeroplan për Doha ku do të luajë ndeshjen e tij të parë ATP në 13 muaj javën e ardhshme.

Dreamndrra e Nishikori: Doja të bëhesha një Penguin

Para nisjes, Federer regjistroi këtë mesazh video duke ndarë gjendjen e tij shpirtërore para kthimit të tij.

“Ka kaluar një vit që kur kam udhëtuar për herë të fundit në ndonjë ngjarje,” tha një Federer i maskuar. “Dhe unë mund t’ju them se jam shumë i ngazëllyer. Dhe ndoshta është gjithashtu një moment ku mund të falënderoj njerëzit e përfshirë që e bënë të mundur këtë.

“Ka qenë një rrugë e gjatë dhe e vështirë. Unë e di që nuk jam akoma në vijën e finishit, por është mirë.”

“Ndihem sikur jam në një vend të mirë,” tha Federer. “Unë kam qenë duke praktikuar shumë mirë dhe thjesht duke u hedhur lart. Shpresoj që ju djema do të akordoheni për ta shikuar atë dhe shpresoj se do të shihemi së shpejti. Kujdesuni të gjithë”

Doha do të jetë ndeshja e parë e Federer që kur ai ra në skuadër të Novak Djokovic në gjysmëfinalet e Australian Open 2020.

Babai i dy grupeve të binjakëve iu nënshtrua një palë operacioneve artroskopike të gjurit vitin e kaluar. Trajneri i Federer, Pierre Paganini, i tha gazetarit zviceran Rene Stouffer Federer ka qenë duke praktikuar pothuajse me forcë të plotë në javët e fundit.

Kredia e fotografisë: Mark Peterson / Corleve

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu