Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E enjte 18 shkurt 2021

Kupa e Billie Jean King nga BNP Paribas Finale, fillimisht e planifikuar të zhvillohet në 13-18 Prill 2021, do të rivendoset për në datat e mëvonshme në 2021.

Express Tenisi

“Një punë e gjerë është ndërmarrë për t’u përgatitur për ngjarjen në Prill në përputhje me rregulloret kombëtare të shëndetit dhe me protokollet e rrepta Covid-19 në vend,” tha ITF në një deklaratë. “Disa skenarë janë shqyrtuar, të cilat përfshijnë lojën me dyer të mbyllura. Sidoqoftë, pasiguria e vazhdueshme dhe sfidat për shkak të virusit Covid-19, në nivel lokal dhe ndërkombëtar, e kanë bërë të pamundur mbajtjen e një gare ekipi të kupës botërore të kësaj shkalle brenda në Budapest në datat e planifikuara. ”

Kupat e Billie Jean King nga BNP Paribas Play-off, të cilat do të jenë lidhjet brenda dhe jashtë, do të vazhdojnë siç u njoftuan nga kombet pritëse në 16-17 Prill 2021.

Presidenti i ITF David Haggerty thotë se grupi po shikon shumë për të gjetur një datë për ngjarjen me 12 skuadra, duke mbajtur sigurinë e lojtarëve dhe spektatorëve të tij në ballë të kërkimit të tij.

“Të gjithë të përfshirë në këtë konkurs shpresonin që ne të mos ishim në këtë pozicion, por fatkeqësisht situata Covid-19 mbetet serioze dhe kufizuese,” tha Haggerty. “Shëndeti dhe siguria vijnë në radhë të parë. Së bashku me NSA, dhe në konsultim me WTA , ne jemi në proces të finalizimit të datave të reja. Ne vazhdojmë të punojmë më shumë për të ofruar një ngjarje spektakolare të Finales në 2021 dhe, si lojtarët dhe tifozët, si dhe vetë Billie Jean, të gjithë po presim me padurim një Billie Jean të paharrueshëm Finalet e Kupës së Mbretit më vonë gjatë vitit “.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu