Fito një Raketë Dunlop CX 200 Falas

Pro tenisi është rikthyer dhe Dunlop po bën festën me një shkop klasik për ju.

Dunlop është partner i Tenis Tani që pret një dhuratë për racket për të festuar fillimin e këtij të riu Gama e serive CX të racave të kontrollit.

Më shumë: Dunlop zbulon serinë CX

Na tregoni pse ju duhet absolutisht të keni Dunlop CX 200 të ri – me 75 fjalë ose më pak – dhe përgjigjja më e mirë do ta fitojë këtë super të mirë Dunlop CX 200 raketë e paketuar në kutinë e dhuratave vjedhurazi të parë më lart me mirësjelljen e Dunlop.

Cicëroj përgjigjen tënde me 75 fjalë-ose-më pak @DunlopTennis dhe @TennisNow midis tani dhe fundit të së mërkurës, 13 janar. Një adhurues krijues i raceteve do të fitojë CX 200.

Faturuar si “një evolucion i serisë origjinale CX të Dunlop”, marka Flying D thotë se diapazoni është rikonstruktuar për t’u siguruar lojtarëve kontroll të plotë të rrotullimit, fuqisë dhe saktësisë së tyre, me çdo stil të qëllimit.


Linja CX është seria e parë që ofron teknologjinë e re nxitëse të Dunlop-it, e cila përmban shtresa të elasticitetit të lartë, dridhje-fikje në boshtin e racketës që filtrojnë dridhjet. Sistemi është ndërtuar për t’ju dhënë dridhje të mira kur goditni vendin e ëmbël. Feelshtë një ndjesi më pak e ngurtë, e butë, më fleksibile pa humbje të energjisë për të mbajtur kontrollin.

Kredia e fotografisë: Dunlop

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu