Fondacioni Nadal Dorëzon Ushqim për Festat

Të Rafa Nadal-it fondacioni bëri një dhurim të madh ushqimi për pushimet.

Fondacioni Rafa Nadal dorëzoi 3,000 kg ushqim në Bankën e Ushqimit në Majorka. Xisca Perello, gruaja e Rafës, e cila është drejtuese e projektit në Fondacioni Rafa Nadal, ndihmoi në shpërndarjen e ushqimit.

Më shumë: Federer jashtë Australian Open

Fondacioni tha se synon të “ndihmojë shumë familje dhe njerëz në situata të prekshme për të përmbushur një nevojë të tillë themelore si ushqimi”.

Nadal u emërua kohët e fundit si ambasador nderi i Bankës Ushqimore të Majorkës.

Në një mesazh me video për pushime që regjistroi në Akademinë Rafa Nadal, Nadal dërgoi ngushëllimet e tij për familjet që humbën të dashurit e tyre për shkak të pandemisë së Coronavirus, tha se ai është i etur për të vendosur vitin 2020 në të kaluarën dhe pret ditë më të mira për botën në 2021 pasi futen vaksinat COVID.


“Unë dua të dërgoj shumë inkurajim dhe ngushëllimet e mia për të gjithë njerëzit që kanë humbur një të dashur dhe në mënyrën që ata i kanë humbur ata,” tha Nadal. “Le të shpresojmë që gjërat do të përmirësohen pak nga pak”.

Kredia e fotografisë: Mark Peterson / Corleve

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu