12 vendet e vendosura për të garuar në edicionin e dytë të ATP Cup, që u zhvillua në Melburn një javë para Australian Open, u caktuan në katër grupe në shortin zyrtar të turneut të Premten.

Serbia e kryesuar nga krye, e kryesuar nga numri 1 i Botës Novak Djokovic, do të drejtojë Grupin A, i cili gjithashtu do të përbëhet nga Gjermania dhe Kanada. Një vit më parë, Serbia luftoi nëpër fushë për të ngritur trofeun përurues të Kupës ATP në Sidnei.

Grupi A

Spanja e dytë, e cila përfundoi e dyta në vitin 2020, do të synojë të lëvizë përmes Grupit B, i cili përfshin Greqinë dhe Australinë. Nr.2 në botë Rafael Nadal kryeson vendin e tij për të dytin vit radhazi.

Grupi B

Austria, e kryesuar nga numri 3 i Botës Dominic Thiem, do të kërkojë të përparojë përmes Grupit C kundër Italisë dhe Francës. Pasardhësi i katërt Rusia, i kryesuar nga kampioni në fuqi i Nitto ATP Finale Daniil Medvedev, do të përpiqet të bëjë të njëjtën gjë në Grupin D, i cili përfshin Argjentinën dhe Japoninë.

Grupi C

Grupi D

Shikoni Shortin e ATP Cup

Shorti u organizua nga Todd Woodbridge, me pjesëmarrjen e Mark Philippoussis, John Fitzgerald, Jim Courier dhe Mark Petchey.

Ngjarja pesë-ditore e këtij viti do të luhet në Melbourne Park së bashku me dy ngjarje ATP 250, Great Ocean Road Open dhe Murray River Open. Pas fazës së grupeve, të katër fituesit e grupeve do të kalojnë në gjysmëfinalet e eliminuara për të vazhduar luftën për titullin prestigjioz.

Kupa 2021 ATP do të paraqesë 12 nga 13 lojtarët më të mirë në Renditjet e FedEx ATP. Secili vend do të përbëhet nga katër lojtarë, me secilin barazim që përfshin dy ndeshje teke dhe një ndeshje dyshe.

Biletat do të dalin në shitje javën e ardhshme. Më shumë informacion do të lëshohet në kohën e duhur.

Ndiqni lajmet më të fundit të ATP Cup dhe azhurnimet drejtpërdrejt në ATPCup.com dhe në vazhdim Cicëroj dhe Instagram.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu