Halep nuk do ta mbrojë Dubai

Një shpinë kërcitëse ka trokitur Simona Halep jashtë Dubai.

Halep njoftoi se ajo nuk do të mbrojë titullin e saj në Dubai për shkak të dhimbjes së vazhdueshme të mesit që e detyroi atë të dilte nga Open Qatar Open e kësaj jave në Doha.

Më shumë: Clara Tauson në ngritje

“Fatkeqësisht nuk po ndjehem 100 për qind në pjesën e poshtme të shpinës dhe kam marrë vendimin e ashpër për t’u tërhequr nga @DDFTennis”, tha Halep në Twitter. “Kam kujtime të shkëlqyera nga fitimi i titullit tim të 20-të WTA në Dubai vitin e kaluar, kështu që jam i zhgënjyer që nuk do të jem në gjendje të mbroj titullin tim.”

Një Halep i zymtë zmbrapset i nxehtë Elena Rybakina 3-6, 6-3, 7-6 (5) në një finale elektrizuese për të kapur kampionatin e saj të 20-të të karrierës në Kampionatin e Tenisit Duty Free 2020.

“Mirë emocione të çmendura për të qenë të sinqertë”, i tha Halep Annabel Croft më pas. “Ka qenë një ndeshje e shkëlqyeshme. Kështu që unë vërtet dua ta përgëzoj kundërshtaren time, Elena, ajo luajti vërtet mirë.” Dhe ajo është aq e re, kështu që ka shumë vite për të luajtur në nivelin më të lartë. Fat i mirë dhe shumë mirë për këtë turne të bukur që keni luajtur “.

Duke u ngritur nga vdekja konkurruese duke ruajtur një pikë ndeshje në triumfin e saj 1-6, 6-2, 7-6 (7) në hapjen e saj, Halped filloi dhe përfundoi Dubai duke luftuar me ndërprerësit e seteve të treta për të kapur titullin e saj të parë që prej ajo fitoi Wimbledon korrikun e kaluar.

Kredi fotografike: Kampionati i Tenisit Dubai Duty Free

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu