Lloyd Harris mbajti rekordin e tij perfekt në 2021 kundër Top 20 kundërshtarëve (4-0) të hënën, kur filloi debutimin e tij në Mutua Madrid Open me një fitore 6-3, 3-6, 7-6 (5) ndaj numrit 13 Grigor Dimitrov i Bullgarisë.

Afrikano Jugor nuk arriti të shndërrojë tre pikë ndeshje në shërbim të Dimitrov në 5-2 në setin vendimtar, dhe më pas u prish, por fitoi katër pikë radhazi nga 2/3 poshtë në barazimin.

[WATCH LIVE 1]

“Ishte një ndeshje e madhe lart e poshtë, [I led by] një set dhe një pushim, atëherë [I was] një ndarje edhe në të tretën ”, tha Harris. “Unë u bëra pak nervoz në fund, por jam i lumtur ta mbyll. Fillova të diktoj përsëri në fund. ”

24-vjeçari Harris, i cili goditi 34 fitues të kaluar në çerekfinalistin e vitit 2015 Dimitrov, do të sfidojë në radhë të dytë Alex de Minaur të Australisë. “Ai është një kundërshtar shumë i vështirë dhe nuk ju jep shumë”, tha Harris, i cili tani është 10-6 në sezon. “Ne kishim një ndeshje epike në të kaluarën.”

Gjashtë javë më parë, Harris u kualifikua në Kampionatin e Tenisit Dubai Duty Free dhe mundi si Dominic Thiem dhe Denis Shapovalov gjatë rrugës për në finale (l. Drejt Karatsev).

Isner

Diku tjetër, çerekfinalisti i Madridit 2015 dhe 2018 John Isner kaloi Miomir Kecmanovic të Serbisë me 6-4, 7-6 (6) në 80 minuta. Amerikani shpëtoi katër pikë pushimi në 4-4 në setin e dytë dhe një pikë të caktuar në 5/6 në barazimin.

Isner, i cili goditi 28 ace pas Kecmanoviç, do të përballet më pas me Spanjën e pasardhësit të nëntë Roberto Bautista Agut ose kualifikuesin Marco Cecchinato të Italisë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu