Becker: Humbja e AO do të Sting Nadal

Ndikimi i mbetur nga Të Rafael Nadal Humbja me pesë sete e Australian Open mund ta prekë atë në Roland Garros, thotë Hall of Famer Boris Becker.

Stefanos Tsitsipas u bashkua me Roger Federer dhe Fabio Fognini si njeriu i tretë në histori që doli nga një deficit në dy sete dhe mundi Nadalin në Melburn. Becker beson se Nadal mund të jetë i prekshëm edhe në Paris, ku ai goditi Djokovic për të kapur kurorën e tij të 13-të Roland Garros vjeshtën e kaluar.

Murray: Lojtarët e rinj nuk janë afër tejkalimit të Big 3

“Jo se mendoj se brezi i ri nuk ka shpresë kur bëhet fjalë për ta kthyer këtë situatë, dhe patjetër që kishte një ndjeshmëri në Nadal nëse mendojmë përpara për në Paris,” shkroi Becker në kolona për Daily Mail. “Humbja e tij me pesë sete nga Stefanos Tsitsipas do të djegë për ca kohë, dhe madje mund të jetë një faktor në Open French. Për herë të parë mund të kujtoj Rafa dukej me të vërtetë i lodhur në atë set të pestë, ai u rrah fizikisht, dhe do ta kem parë atë “.

Ish-numri nr. 1 i botës Becker beson se stili fizik i Spanjës i renditur në vendin e dytë do të sjellë një humbje ndërsa ai plaket dhe paralajmëron kur Nadal “të bëjë atë hap pak më ngadalë, ai nuk do të jetë i njëjti lojtar”.

“Stili i Spanjollit është aq fizik sa do të bëjë një dëm,” shkroi Becker. “Unë në fakt jam i befasuar që ai ka luajtur në këtë nivel tepër të lartë për kaq shumë kohë.

“Ndërsa do të ishte marrëzi të vish bast kundër tij për Paris, kur ai e bën atë hap pak më ngadalë ai nuk do të jetë i njëjti lojtar.”

Kredia e fotografisë: @QueensClub

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu