Shikoni: I riu Nadal ndan ëndrrën e tij të tenisit

Një 16-vjeçar Të Rafa Nadal-it ëndrra e tenisit ishte e bukur dhe e fuqishme.

I pyetur për të identifikuar qëllimin e tij në lojë, shikoni një Nadal të ri të përgjigjet me qartësi në këtë video retrospektive nga Luigi Gatto për Rafael Nadal Kampion.

Më shumë: Madrid nderon Nadalin

“Epo, mendoj se do të ishte të shkoja aq larg sa mundem,” tha i riu Nadal. “Do të doja të bëhesha një lojtar i shkëlqyer tenisi.”

Kombinimi unik i përulësisë dhe dëshirës që Nadal ka mbajtur gjatë gjithë karrierës së tij është i dukshëm këtu.

“Për momentin, unë jam vetëm i 112-ti në botë,” tha Nadal. “Pra, duhet një rrugë e gjatë për të bërë. Unë kam për të vazhduar të përmirësohem, por nuk do të jetë e lehtë.”

Kampioni i Grand Slam-it 20 herë me siguri e ka arritur qëllimin e tij adoleshent.

Kredia e fotografisë: Mark Peterson / Corleve

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu