Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E mërkurë 21 prill 2021

Duhej të ndodhte

Për herë të parë në karrierën e tij ATP, Fabio Fognini është skualifikuar nga një ndeshje e nivelit ATP.

Express Tenisi

Spanjolli u dërgua të paketonte nga Barcelona Open të Mërkurën pasi ai debatoi me një skuadër linje në lidhje me një defekt në këmbë ndërsa zvarritte Spanjën Bernabe Zapata Miralles, 6-0, 4-4.

Ishte e vështirë të deshifroje atë që po ndodhte ndërsa loja vonohej pasi Fognini u thye për 4-4 në setin e dytë. Ai sapo ishte thirrur për një defekt në këmbë ndërsa shërbente në 30-40 dhe më pas humbi pikën e shërbimit të tij të dytë. Menjëherë Fognini u kthye për t’i thënë diçka skuadrës së linjës dhe jo shumë kohë pasi mbikëqyrësi ishte në gjykatë. Pas një debati, u vendos që Fognini të skualifikohej.

Italiani u tha gazetarëve pas ndeshjes se ai nuk tha asgjë për të merituar dënimin e tij.

Ai është lojtari i nëntë i ATP që skualifikohet nga një ndeshje e nivelit ATP që nga viti 2001.

Zapata Miralles kalon në përballjen me Pablo Carreno Busta në raundin e 16-tëve.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu