John Isner nuk do të luajë Australian Open

Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E hënë 11 janar 2021

John Isner nuk do të luajë Australian Open 2021.

Amerikani dha lajmin gjatë konferencës së tij për shtyp pasi ra në Sebastian Korda në Delray Beach Open të hënën në mbrëmje.

Express Tenisi

“Unë nuk do të shkoj këtë vit,” tha Isner. “Unë jam duke qëndruar në shtëpi”. Isner, 35 vjeç dhe baba i dy fëmijëve, thotë se ishte një vendim i vështirë për tu marrë. Me protokollet e rrepta të koronavirusit të vendosur në Australian Open të këtij viti, udhëtimet me familjen janë të ndaluara. “Në këtë fazë në karrierën time dhe në jetën time, unë gjithmonë kam pasur vizione se mund të udhëtoj me familjen time, dhe natyrisht që nuk është kështu, nuk do të ishte rasti për Australinë këtë vit – kuptohet kështu , Unë e kuptoj, “tha Isner.” Ishte me të vërtetë një situatë ku nuk doja të isha larg familjes time për kaq gjatë, kështu që vendosa të qëndroj në shtëpi. “

Amerikan, i cili ka arritur dy herë në raundin e 16 në Australian Open por kurrë më tej, thotë se ai është ende i përkushtuar ndaj këtij sporti dhe shpreson të luajë një sezon të plotë pasi turneu të rifillojë pas Australian Open.

“Sigurisht që tani tenisi nuk është gjëja më e rëndësishme në jetën time. Familyshtë familja ime, por unë që nuk shkoj në Australi nuk do të thotë që nuk jam përkushtuar aspak sepse jam akoma. Unë jam i shëndetshëm dhe ndihem shumë mirë dhe do të vazhdoj të kujdesem për trupin tim, kështu që sapo turneu të kthehet nga Australia, unë pres që të luaj sa më shumë i një sezoni sa mundem. ”

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu