Joyce, Worswick Regjistrohuni në Zhvillimin e Lojtarëve të USTA

Michael Joyce po bashkohet me USTA.

Joyce, i cili ka qenë trajner i shumë kampionëve të Grand Slam, duke përfshirë Maria Sharapova dhe Victoria Azarenka, dhe trajnerin e forcës dhe kondicionimit Jenna Worswick i janë bashkuar USTA Player Development në role me kohë të plotë.

Më shumë: Isner nuk do të luajë AO

Joyce u punësua si Trajner Kombëtar, Tenis për Gratë dhe Worswick si Trajner për Forcën dhe Kondicionimin. Selia e të dyve do të jetë në Kampusin Kombëtar USTA në Orlando, Florida.

Me USTA Player Development, Joyce do të trajtojë lojtarët dhe do të kalojë në turneun pro, duke raportuar tek Shefja e Tenisit të Grave Kathy Rinaldi.

Joyce ka trainuar një numër lojtarësh në krye të lojës për gratë gjatë dy dekadave të fundit, pasi ka qenë trajner i Sharapova nga 2004-11, duke e ndihmuar atë të arrijë renditjen nr 1 në botë dhe të fitojë dy tituj Grand Slam. Joyce gjithashtu ka qenë trajner i dy herë kampionit të Grand Slam Azarenka dhe së fundmi kampion i dyfishtë Grand Slam Timea Babos, së bashku me Johanna Konta, Eugenie Bouchard dhe Amerikanët Shelby Rogers, Jessica Pegula dhe Samantha Crawford.

Express Tenisi

Worswick bashkohet me zhvillimin e plotë të USTA Player me kohë të plotë pasi së pari ka punuar me USTA nën programin e bursave të Player Development në 2018. Ajo ka një MA në Kinesiologji nga Universiteti George Mason, mban çertifikimin e Specialistit të Çertifikuar të Kombinimit të Forcës dhe Kondicionimit dhe është i Çertifikuar Trajner personal. Ajo do të punojë nën Trajnerin e Kreu Forcës dhe Kondicionimit Satoshi Ochi.

Kredia e fotografisë: Geti

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu