Vaksinat janë duke u shpërndarë në të gjithë globin, por pandemia e koronavirusit nuk ka mbaruar kurrë. Dhe tenisi vazhdon të goditet nga rezultatet pozitive të Covid. Këtë javë të Sllovenisë Kaja Juvan ishte pozitiv për Covid-19 ndërsa luante në Abierto GNP Seguros në Monterrey, Meksikë.

Express Tenisi

“Dje bëra një provë standarde të kontrollit covid-19 dhe doli të ishte pozitive. Unë kam vetëm simptoma të lehta dhe ndihem mirë për momentin, ”shkroi Juvan, renditur në 91, në mediat sociale. “Për fat të keq kjo do të thotë që unë u detyrova të tërhiqem nga ndeshja e djeshme, si dhe Miami dhe turne të tjerë që do të vijnë në muajin tjetër apo më shumë.”

Juvan ishte kualifikuar në Monterrey dhe ishte planifikuar të përballej Sara Sorribes Tormo në raundin e dytë. Ka qenë një 2021 solid për 20-vjeçarin. Ajo dha një rezultat më të mirë në karrierë në Australian Open, duke arritur në raundin e tretë.

“Unë jam e lumtur me shfaqjet e mia gjatë muajve të fundit,” shkroi ajo. “Unë dua të them faleminderit të gjithëve për mbështetjen, kjo nuk është ideale, por do të kthehem së shpejti.”

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu