Kur përmendni kandil deti, lama dhe gjarpërinj në të njëjtën fjali, do të prisnit që diskutimi të bëhej rreth një kopshti zoologjik. Por Ariel Behar sjell kafshë, elemente dhe madje edhe krijesa mitike në fushë tenisi.

Jo, jo fjalë për fjalë. Por lojtari i dyfishtë uruguajan vesh veshje të paharrueshme.

“Unë isha djali më gri që vishja rroba. Unë kisha veshur vetëm të bardhë, të zezë dhe gri ”, tha Behar për ATPTour.com. “Kurrë nuk kam veshur asgjë të çuditshme. Isha super e thjeshte, [but] gruaja ime më futi në të. ”

Gruaja e Behar, Sabrina Sielecki, është themeluese dhe pronare e Lalá Sportswear. Ajo punonte me lëkurë, duke bërë xhaketa të ndryshme dhe modele argëtuese. Por rreth katër vjet më parë, ajo u zhvendos në veshje sportive dhe filloi të modelonte veshje për Behar, i cili në atë kohë ishte i dashuri i saj.

“Filloi si një punë anësore, [even a] shaka, por ajo u bë një realitet, ”tha Sielecki. “Ajo u bë puna ime.”

Ariel Behar
Behar kishte veshur një këmishë me kandil deti uruguaian në Kupën ATP 2020.
Behar nuk përzihet me bluzat e tij për të thënë të paktën. Për tifozët që ndjekin 31-vjeçarin, ka pothuajse një ndjenjë pritje përpara ndeshjeve të tij, dhe jo vetëm ta shohin atë duke luajtur. Lojtari i dyfishtë i rangut të 67-të në botë ndryshon modelin që mban çdo ndeshje.

“Kam aq shumë sa që pothuajse harroj cilat i kam dhe nuk udhëtoj me të gjithë. Nëse do ta bëja, do të duhej të mbaja kaq shumë prej tyre në çantën time, ”tha Behar. “Unë e dua ngjyrën e kravatës, e cila ka shumë ngjyra. Unë dua njëbrirësh, dua Supermen Lego, dua kandil deti. Edhe unë kam ananas, por të gjitha ato janë ato të preferuarat e mia. Unë kam lëkurë gjarpëri, rrufe, lama, kaq shumë [shirts]”

Sielecki dizenjon të gjitha bluzat. Behar pranoi se është “99 përqind e vendimit të saj ajo që unë vesh”. I drejti shtoi se nuk pret të projektojë asgjë vetë: “Unë jam i tmerrshëm në këtë. Unë nuk kam kreativitet, durim dhe jam i tmerrshëm në vizatim dhe dizajnim. Ia lë atë pjesë asaj dhe unë bëj lojërat. ”

“Ndonjëherë nëse mendoj se është shumë e rrezikshme, unë do ta pyes atë sepse nuk dua ta shtyj atë përtej kufirit të të dukurit mirë,” tha Sielecki. “Por shumicën e kohës i dërgoj të bëhen dhe kur ata hyjnë i çoj në një turne dhe thjesht e tregoj atë në vend”.

Ariel Behar
Uruguajani gjithashtu kishte veshur një këmishë me zemra dhe diell nga flamuri uruguaian në Kupën ATP të përurimit.
Behar, i cili ngriti pesë trofe ATP Challenger Tour vitin e kaluar, është në gjysmëfinalen e tij të tretë ATP Tour. Uruguajani dhe partneri Gonzalo Escobar janë duke ndjekur titullin e tyre të parë të nivelit të turneut këtë javë në Florida.

“Qëllimi ynë është sigurisht që të arrijmë në Top 30 dhe të luajmë të gjitha turnetë më të mirë ATP Tour: ATP Masters 1000, ATP 500, të gjitha Grand Slams,” tha Behar.

Safeshtë e sigurt të thuhet se uruguajani është më shumë sesa thjesht veshjet e tij. Por Behar nuk e shqetëson vëmendjen që ka marrë për shkak të tyre.

“Mendoj se nëse po fiton, fanella do të jetë në lajmet. Nëse po humbas, askush nuk do të përqendrohet në bluza, ”tha Behar. “Sa më mirë të bëj, aq më shumë njerëz do të përqendrohen në gjërat që kam veshur. Sa më mirë që të bëj në çdo turne, kjo është mirë për mua dhe për gruan time. Kjo është e mrekullueshme. ”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu