Kecmanovic nënshkruhet me Dunlop

Vit i ri, shkop i ri për Miomir Kecmanoviç.

Dunlop njoftoi se serbi 21-vjeçar ka nënshkruar si lojtari i saj më i fundit i Ekipit Dunlop.

Më shumë: Fito një Raketë Dunlop Falas

Nr 42 botëror Kecmanovic ka nënshkruar një marrëveshje tre-vjeçare të pajisjeve me markën. Kecmanovic ka zgjedhur raketën SX 300 me telat e Shpërthimit të Shpërthimit të Dunlop. Ai do ta përdorë atë kombinim në shortin kryesor të Australian Open të ardhshëm, ku ai është një pjesëmarrës kryesor i shortit.

Kecmanovic nisi karrierën e tij duke fituar Orange Bowl për dy vjet rresht në 2015 dhe 2016. Ai gjithashtu u kualifikua në finalet e gjeneratës tjetër të ATP 2020 para se të anulohej ngjarja.

“Kecmanovic është një lojtar i ri tepër i talentuar, pasioni dhe mentaliteti punëtor i të cilit përputhet me vetë dashurinë e Dunlop për vlerat e lojës,” tha kreu i divizionit të tenisit Ken Yamamoto. “Ai ka bërë mjaft mirë si një lojtar i ri dhe ne shpresojmë që së bashku të mund të arrijmë gjëra të shquara.

“Ne jemi krenarë që e kemi atë të bashkohet me Ekipin tonë të Turit.”

Dunlop gjithashtu njoftoi se ATP pro Alejandro Tabilo po bashkohet me ekipin e saj. 23-vjeçari kilian dhe botëror nr 167 ka nënshkruar një marrëveshje tre-vjeçare të pajisjeve me Dunlop.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu