Miomir Kecmanovic u mblodh nga një ndërprerje në setin e tretë të Mërkurën për të mundur Thiago Monteiro 5-7, 6-3, 6-4 në raundin e dytë të Argjentinës së Hapur.

“Ishte një ndeshje e vështirë,” tha Kecmanovic. “Unë jam i lumtur që kam luajtur mirë dhe që kam qenë në gjendje të vij nga prapa dhe të fitoj në fund, kështu që kjo është një gjë e mirë.”

Një javë më parë, Serbi humbi ndeshjen e tij të parë në fushë në Cordoba Open kundër Juan Manuel Cerundolo. Argjentinasi, i cili triumfoi kundër Kecmanovic në tre sete, vazhdoi të fitojë turneun.

“Nuk mendoj se e kisha aq keq një javë javën e kaluar,” tha Kecmanoviç. “Djali fitoi në fund, kështu që mendoj se e bën atë pak më mirë.”

[WATCH LIVE 2]

Fitorja e së mërkurës ishte e para e Keçmanoviç me ish-numrin 3 të Botës David Nalbandian në ekipin e tij. Fara e katërt është e lumtur me progresin që kanë bërë.

“Unë mendoj se kemi punuar mirë dhe jam i lumtur që po tregon rezultate,” tha Kecmanovic. “Jam vërtet e lumtur që kam dikë me përvojë si Davidi për të më ndihmuar. Unë mendoj se asgjë nuk mund të ndodhë brenda natës, kështu që na duhet vetëm pak kohë për të punuar në gjëra ”.

Sumit Nagal
Kredia e fotografisë: Sergio Llamera
Pati një shqetësim të madh në ndeshjen e fundit të mbrëmjes kur kualifikuesi indian Sumit Nagal rrëzoi pasardhësin e dytë Cristian Garin me 6-4, 6-3.

Nr 150 Botërore është në çerekfinalen e tij të parë ATP Tour. Duke hyrë në javë, Nagal zotëronte një rekord të nivelit të turneut 3-12. Ai fitoi shtatë ndërprerje shërbimi kundër kilianit për të arritur në tetë të fundit.

“Më pëlqen të luaj në argjilë,” tha Nagal. “Më pëlqen tubimet e gjata ku bluan, vrapon shumë. Për mua, unë godas shumë avionë. Kam shumë kohë në argjilë për të goditur forehands, kështu që është ajo që më pëlqen.”

Albert Ramos-Vinolas vazhdoi formën e tij mbresëlënëse duke mposhtur shokun e majtë Dominik Koepfer me 7-5, 6-4. Spanjolli arriti në finale javën e kaluar në Cordoba.

Gjithashtu në aksione çerekfinale ishte edhe pasardhësi i shtatë Laslo Djere. Serbi eliminoi favoritin e shtëpisë Federico Delbonis 7-6 (1), 6-3 në vetëm më shumë se dy orë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu