Farat më të mirë Henri Kontinen dhe Edouard Roger-Vasselin thyen shërbimin një herë në secilin set për një fitore 6-3, 6-4 ndaj francezëve Ugo Humbert dhe Jo-Wilfried Tsonga të enjten për një vend në gjysmëfinalet e Open Sud de France. Kontinen dhe Roger-Vasselin, të cilët bashkëpunuan me Ivan Dodig në titullin e Dyfishtë 2019 në Montpellier, tani sfidojnë Roman Jebavy dhe Jiri Vesely.

Amerikanët Nathaniel Lammons dhe Jackson Withrow mundën pasardhësit e dytë Marcelo Arevalo dhe Matwe Middelkoop me 6-4, 7-6 (6), duke ruajtur tre sete në 5-6 në setin e dytë. Ata tani takohen me Jonathan Erlich dhe Andrei Vasilevski në gjysmëfinale.

Inglot, Bambridge

Gille / Vliegen Arrijnë gjysmëfinalet e Singaporit

Belgjikët e rangut të lartë Sander Gille dhe Joran Vliegen po mbyllen në finalen e tyre të gjashtë të ekipit ATP Tour (rekord 4-1) pasi mundën indianët Purav Raja dhe Ramkumar Ramanathan me 6-4, 7-6 (3) për një vend në Tenisin e Singaporit Gjysmëfinalet e hapura.

Ata tani përballen me britanikët e pasardhësve të tretë, Luke Bambridge dhe Dominic Inglot, të cilët punuan shumë për të mposhtur kartat e egra Jamie Cerretani dhe Adil Shamasdin me 7-6 (4), 7-6 (1).Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu