Lëndimi i gjurit e rrëzon Edmund nga AO

Kyle Edmund është jashtë Australian Open.

Gjysmëfinalisti Australian Open 2018 është tërhequr për shkak të një dëmtimi të zgjatur në gju.

Më shumë: Elita u drejtua për në Adelaide për t’u trajnuar për AO

“Fatkeqësisht, gjuri im nuk është mjaft i gatshëm për të konkurruar në ritmin e ardhshëm Australi,” tha Edmund. “Shpresoj të kthehem shpejt në garë.”

Britaniku i renditur në vendin e 48-të bashkohet me gjashtë herë kampionin e AO-së Roger Federer dhe Jo-Wilfried Tsonga në tërheqjen nga Australian Open, i cili fillon në 8 Shkurt.

Express Tenisi

Loja kualifikuese e AO fillon nesër në Doha dhe Dubai duke shënuar herën e parë që turneu kualifikues nuk do të zhvillohet në tokën Australiane.

Shkurtin e kaluar Edmund fitoi titullin e tij të dytë në New York Open, por ai u shqetësua nga një problem në gju i majtë kur sezoni rinisi verën e kaluar. Edmund e mbylli vitin 2020 në një seri humbjesh prej pesë ndeshjesh dhe u detyrua të tërhiqej nga Roland Garros për shkak të dëmtimit të gjurit.

Kredia e fotografisë: Mark Peterson / Corleve

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu