Lëndimi i këmbës së majtë Knocking Barty nga Doha

Ash Barty është jashtë Doha për shkak të një kofshe të majtë të tendosur.

Nr. 1 i botës është tërhequr nga javën e ardhshme Qatar Total Open 2021 për shkak të çështjes së këmbës së majtë.

Më shumë: Lleyton Hewitt kryeson Klasën e Famës në Klasën e 2021

Barty luajti me kasetë mbrojtëse rreth kofshës së saj të majtë në Australian Open dhe në Adelaide ku humbi nga Amerikanja Danielle Collins, 6-3, 6-4.

“Fatkeqësisht, unë jam tërhequr nga Qatar Total Open me një dëmtim të këmbës së majtë,” tha Barty. “Unë i uroj turneut një ngjarje të sigurt dhe të suksesshme dhe shpresoj të luaj atje vitin e ardhshëm.

“Faleminderit organizatorëve të ngjarjes dhe WTA për të gjithë punën që po bëni, unë pres që të garoj përsëri në Miami pas disa javësh.”

Barty është kampion në fuqi në Miami Open. Ajo mundi Karolina Pliskova në finalen e Miami Open 2019.

Kredi për fotografi: Australian Open Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu