Në lajmet më pak të habitshme të ditës, Rafael Nadal po punon shumë.

Spanjolli ka qenë duke zhvilluar stërvitjen e tij jashtë sezonit në Akademinë Rafa Nadal nga Movistar, ku ai është bashkuar me lojtarët e tjerë Top 100 në FedEx ATP Rankings.

Në mesin e lojtarëve që po stërviten në këtë objekt janë Felix Auger-Aliassime, Emil Ruusuvuori dhe Lorenzo Sonego. Të Premten, Akademia Rafa Nadal nga Movistar postoi një klip të Nadal duke praktikuar me Ruusuvori, i cili tërhoqi vëmendjen e ish lojtarëve dhe trajnerëve të njohur, Darren Cahill dhe Brad Gilbert.

“Të pëlqen këtë rutinë vjetore … Gjithmonë një nder për të ndarë gjykatën me Rafael Nadal,” Ruusuvuori ka shkruar në Instagram.

Finlandezi është një nga gjashtë të nominuarit për të Porsaardhurin e Vitit në Çmimet ATP 2020. Ruusuvuori, i cili arriti në gjysmëfinalet e Astana Open, u ngjit në një karrierë të lartë Nr 84 në FedEx ATP Rankings në nëntor.

Sonego, i cili mundi numrin 1 të Botës Novak Djokovic në Erste Bank Open në Vjenë, goditi me Nadal të Shtunën. Auger-Aliassime ka stërvitur nën vëzhgimin e Toni Nadal, xhaxhait të Rafës.

Felix Auger-Aliassime, Toni Nadal

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu