Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E Premte 26 Mars 2021

Ivo Karlovic beson se tenisi ka nevojë vetëm për një shoqatë lojtarësh dhe tha kështu në mediat sociale sot duke iu referuar Vasek Pospisiltirada në gjykatë të Mërkurën në Miami. Kështu bëjnë edhe John Isner dhe Steve Johnson.

Express Tenisi

“Fatkeqësisht çfarë ndodhi në gjykatë me Pospisil”, shkroi ish-Nr.14 i Botës në Twitter. “Unë nuk isha në takim, por, nga sa dëgjova nga lojtarët që ishin atje, tani është më e qartë se kurrë se kemi nevojë për një shoqatë vetëm të lojtarëve.”

Karloviç, në mënyrë të qartë, nuk është lojtari i vetëm që mbështet qëndrimin e Pospisil dhe PTPA të ri, por problemi është që organizata e sapo formuar ka pasur probleme për të fituar konsensus midis burrave, dhe ka bërë pak hyrje në turneun e grave (një qëllimi i deklaruar më parë). Roger Federer dhe Rafael Nadal e kundërshtojnë organizatën, dhe kjo, sigurisht, është një pjesë e madhe e arsyes.

Feliciano Lopez, një lojtar aktual i ATP dhe gjithashtu drejtori i turneut të Madridit, tashmë ka peshuar me mbështetjen për anën tjetër të debatit. Nuk është për t’u habitur, duke pasur parasysh rolin e tij në Madrid.

“Megjithëse mesazhi është i popullarizuar, nuk ka asnjë substancë prapa tij,” tha ai në Twitter. “Ne nuk mund të harrojmë se sa kemi arritur në vitet e fundit nga fakti i qëndrimit së bashku.”

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu