Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E enjte, 14 janar 2021

Ish gjysmëfinalistja e Australian Open Madison Keys është bërë lojtari më i fundit me test pozitiv për Covid-19. Si rezultat, Keys do të humbasë Aussie Open të këtij viti.

Express Tenisi

“Unë desha t’ju bëj të ditur se për fat të keq kam provuar pozitivisht për Covid-19 para se të supozohesha të fluturoja për në Australi,” shkroi Keys. “Unë jam shumë i zhgënjyer që nuk mund të luaj në javët e ardhshme pasi kam stërvitur fort në skuadër dhe duke njohur Tenis Australia dhe turnetë bënë aq shumë për të realizuar këto ngjarje”

“Unë jam vetë-izoluar në shtëpi dhe do të vazhdoj të ndjek të gjitha masat e nevojshme shëndetësore. Unë pres që të kthehem në turne muajin tjetër”.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu