Francezi me garën më të mirë Adrian Mannarino filloi fushatën e tij të Singaporit Tennis Open në një fillim fitues të enjten kur ai mundi Roberto Marcora të Italisë 6-3, 7-5 për një vend në çerekfinale.

“Në këtë fazë nuk ka ndeshje të lehtë,” tha Mannarino. “Unë kurrë nuk kam luajtur kundër tij [Marcora] më parë, por e dija që ai kishte disa lojëra të mira më parë. Në setin e dytë, ai u mësua me ritmin dhe po fitonte pikë në momentet e mëdha dhe dukej sikur mund të shkonte sido që të ishte. Por jam goxha i lumtur që arrita të mbaj fokusin tim dhe të fitoj setin e dytë ”.

[WATCH LIVE 3]

Mannarino do të sfidojë në radhë Moldavin Radu Albot, i pasigurti i gjashtë, i cili ruajti tre pikë ndeshje në një fitore 6-7 (2), 7-6 (7), 6-3 ndaj Yannick Hanfmann të Gjermanisë në dy orë dhe 42 minuta. Albot shpëtoi pikët e ndeshjes në 4-5, 15/40 në setin e dytë dhe në 6/7 në barazimin.

Ebden

Dhjetë vjet pas takimit të tyre të parë në nivelin e turneut ATP Head2Head në Brisbane, karta e egër Matthew Ebden mundi edhe një herë pasardhësin e dytë dhe Australianin John Millman, 6-4, 6-1 në 72 minuta.

“E dija që duhej të luaja mirë”, tha Ebden. “Ne kemi luajtur më parë, madje edhe në junior dhe në gara të ndryshme në të kaluarën, kështu që unë e dija se çfarë të prisja dhe jam i lumtur që ekzekutova një plan lojë me të vërtetë të mirë dhe ndoqa dje nga një ndeshje e mirë. Kam luajtur një ndeshje vërtet të mirë për sa i përket vendosjes në raketë dhe tërheqjes së shumë pikëve në favorin tim. Unë e ekzekutova atë me të vërtetë mirë, kështu që ishin dy grupe të mira. “

Pasardhësi i tetë Soonwoo Kwon do të luajë kroatin e tretë, Marin Cilic, në çerekfinale, pasi ai fitoi 31 nga 38 pikët e shërbimit të parë për të kapërcyer Yasutaka Uchiyama të Japonisë 6-3, 6-4. Javën e kaluar, Koreja e Jugut fitoi titullin e tij të tretë ATP Challenger Tour në Biella Challenger Indoor 2 (v. Musetti).Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu