Ish-kampionët, yjet e përparimit dhe debutuesit e guximshëm po godasin brigjet e bregdetit jugor të Anglisë për një goditje në titull në Viking International Eastbourne, një ngjarje ATP 250 në fushë.

Mbajtur një javë para Wimbledon në Devonshire Park, ngjarja e kombinuar ATP Tour dhe WTA Tour do të paraqesë finalistin e vitit 2017 Gael Monfils dhe dy herë ish-kampionin Richard Gasquet, i cili fitoi tituj mbrapa në 2005-06.

Çerekfinalisti i Klubit të Mbretëreshës Cameron Norrie do të valojë me flamurin për nikoqirët, ndërsa ai kërkon të vazhdojë formën e tij të pasur në Eastbourne. Norrie do të synojë të bëhet kampioni i parë britanik në Eastbourne që kur Greg Rudeski fitoi titullin e tij të dytë këtu në 2003.

Ata do të bashkohen me titlistin katër herë ATP Tour Alex de Minaur, i cili po kërkon trofeun e tij të parë në fushat me bar. Aslan Karatsev, Alejandro Davidovich Fokina dhe Lorenzo Sonego do të paraqiten gjithashtu ndërsa bëjnë debutimet e tyre në turne.

Themeluar: 1995

Datat e Turneut: 21-26 qershor 2019

Drejtori i Turneut: Gavin Fletcher

Ceremonia e Vizatimit: E Shtune 19 Qershor

A je brenda Abonohuni për të marrë azhurnimet e turneut në kutinë tuaj

A je brenda  Regjistrohu Tani!

->

Programi(Shikoni në faqen zyrtare të internetit)
* Kualifikimi: E Shtunë 19 dhe E Dielë 20 në 11:00
* Vizatimi Kryesor: E Hënë – E Premte në 11:00, e Shtunë në 12:30 pasdite
* Finalja e Dyshëve: E Premte, 25 Qershor, Koha TBA
* Finalja e Singles: E Shtunë, 26 Qershor, Koha TBA

Si për të parë

Shikoni Drejtpërdrejt Në Tenis TV 
Programi TV

Vendi i ngjarjes: Parku Devonshire

Paratë e Çmimit: 547,265 € (Zotimi i përgjithshëm financiar: 609,065 €)

Biletat në Shitje: Blini Tani

Merrni Biletat për MercedesCup, një turne tenisi ATP 250 në Stuttgart

->

Shikoni Kush Luan, Kampionët e Kaluar, Farat, Pikët & Ndarja e Parave të Çmimeve

Nderi Roll (Epoka e Hapur)

Shumica e titujve, teke: Jonas Bjorkman, Richard Gasquet, Ivo Karlovic, Feliciano Lopez, Greg Rusedski (2)
Shumica e titujve, dyshe: Mike Bryan, Jonathan Erlich, Andy Ram (3)
Kampioni më i vjetër: Feliciano Lopez, 32 vjeç, në 2014
Kampioni më i ri: Richard Gasquet, 19 vjeç, në 2005
Kampion me Renditjen më të Lartë: Nr. 4 Novak Djokovic në 2017
Kampion i rangut më të ulët: Nr. 92 Denis Istomin në 2015
Fitimet më të ndeshjes: Jonas Bjorkman dhe Greg Rusedski (24)
Kampioni i fundit në shtëpi: Greg Rusedski në 2003

Finale 2019

Singles: Taylor Fritz (USA) d Sam Querrey (USA) 63 64Lexo dhe shiko
Dyfish: [1] Juan Sebastian Cabal (COL) / Robert Farah (COL) d Maximo Gonzalez (ARG) / Horacio Zeballos (ARG) 35 76 (4) 10-6Lexo më shumë

Sociale
Hashtag: #VikingInternational

Facebook: @ thelta1

Cicëroj: @the_LTA

Instagram: @lta

A e dini …Ky turne ATP 250 është organizuar në dy qytete: Nottingham, nga 1995-2008 dhe 2015-16, dhe në Eastbourne, nga 2009-14, 2017-sot.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu