Monfils, Svitolina shpall Splitin

Të gjitha gjërat e mira duhet të marrin fund.

Çifti magjepsës i tenisit Gael Monfils dhe Elina Svitolina njoftoi se ata janë ndarë pas dy vitesh së bashku.

Më shumë: Vjen Dokumentari Gjokoviç

Në një deklaratë të përbashkët të postuar në mediat sociale, ish-çifti e quajti të vështirë vendimin e ndarjes.

“Vendimi ishte tepër i vështirë, sepse ne ende kemi dashuri për njëri-tjetrin,” tha deklarata e përbashkët.

“Por janë vetëm dy miqtë më të mirë që e kuptojnë se është koha për të marrë ca hapësirë ​​dhe për të ndihmuar njëri-tjetrin të jetojnë sa më gëzueshëm, të përmbushura.

“Ne nuk do të komentojmë përtej kësaj, dhe ju falënderojmë të gjithëve paraprakisht për respektimin e privatësisë sonë.

“Dërgimi i shumë dashurisë për të gjithë”.

Monfils dhe Svitolina sollën gëzim për adhuruesit e tenisit me postimet e tyre të përbashkëta në rrjetet sociale në llogarinë e gemslife Instagram.

Karantina e Australian Open e detyroi çiftin të kalonte disa javë larg në fillim të sezonit. Në fillim të ndarjes së tyre nga karantina, Svitolina postoi për situatën në mediat sociale.

“Gael dhe unë tashmë kemi marrë një letër në të cilën thotë se nuk lejohemi të shohim njëri-tjetrin gjatë kësaj kohe në mënyrë që të mos zgjerojmë grupin e njerëzve të lejuar”, tha Svitolina për protokollin e karantinës. “Beshtë e vështirë të dihet se jemi diku afër, por mund të mos jemi as afër njëri-tjetrit.”

Presioni profesional dhe stresi mund të kenë kontribuar në shkaqet e ndarjes.

34-vjeçari Monfils, një lojtar showman dhe turmë i kënaqshëm, i cili ka pranuar se është ndjerë pak i humbur në fushë që kur sporti rifilloi vitin e kaluar kryesisht pa tifozë. Një nga argëtuesit kryesorë të tenisit, Monfils pësoi shtatë humbje të drejtpërdrejta që kur sporti u rifillua vitin e kaluar, duke përfshirë një humbje të dhimbshme dhe rraskapitëse me pesë sete në hapjen e tij të Australian Open.

Francezi shkëlqyeshëm u përlot në lotët e tij gjatë shtypit pas ndeshjes AO duke pranuar se ai e kishte humbur plotësisht besimin në gjykatë.

“Unë do të doja të ngrihesha dhe të të thoja që ky makth ka mbaruar, por ja ku jam,” tha Monfils, duke i rënë lotët në fytyrë. “Mundohem të jem i durueshëm, punoj. Por nuk mund të gjej ritmin e duhur, ritmin e duhur, lojën time. Dhe nuk ndihem mirë sepse nuk mund të bëj atë që dua, sepse nuk kam besim, sepse nuk mund ta gjej lojën time, nuk mund ta gjej forehand-in tim, nuk mund ta gjej shërbimin tim . Kjo është ajo që më bën të mos jem mirë. Shtë e dukshme. Eshte e veshtire Frshtë zhgënjyese. Unë luftoj, përpiqem të provoj gjëra, por nuk mund t’i bëj aspak “.

Foto e kreditit: gemslife Instagram

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu