Shikoni: Nadal Battles Bautista Agut në AO Training

Yjet spanjollë po përgatiten për Melburnin që do të shkojë këmbë në këmbë në Mallorca.

Rafael Nadal dhe shoku i ekipit Davis Cup Roberto Bautista Agut po përgatiten për Australian Open me disa seanca të ndezura të ndezura në Akademinë Rafa Nadal në Majorka.

Korda: Agassi e shikon lojën në një mënyrë tjetër

Nadal i renditur në vendin e dytë po synon të marrë posedimin e vetëm të rekordit Grand Slam për meshkuj që ndan me Roger Federer duke kapur një kampionat të 21-të Grand Slam me rekord të zgjatur nën.

Një vit më parë, Bautista Agut dhe Nadal bashkuan forcat për ATP Cup duke çuar Spanjën në finale ku ra në skuadrën serbe të udhëhequr nga Novak Djokovic.

Australian Open fillon në 8 shkurt. Nadal po luan për titullin e tij të parë AO që kur ai nuk e fitoi rivalin Roger Federer në një epikë me pesë grupe në finalen e vitit 2009.

Gjashtë herë kampioni i AO-së, Federer është tërhequr nga Melburni.

Kampioni në fuqi Djokovic po synon kampionatin e tij të nëntë AO ndërsa vazhdon kërkimin e tij për të kapërcyer shenjën e Federer për shumicën e javëve si numri 1 i botës.

34-vjeçari Nadal çmontoi Gjokoviç në finalen e Open French për titullin e tij të 13-të Roland Garros, por nuk e ka mundur serbin në një fushë të fortë që nga finalet e US Open 2013.

Djokovic, i cili mban një epërsi të ngushtë 29-27 ndaj Nadal në serinë kokë më kokë, e ka quajtur pushtimin e tij 6-3, 6-2, 6-3 të mbretit të argjilës në finalen e AO 2019 më të afërt për të përsosur ai ka luajtur

Nadal mund të dëshirojë të zgjedhë trurin e Bautista Agut për këshilla për të kryesuar numrin 1 të botës në fushë të fortë. Bautista Agut mundi Djokovic në takime të forta gjykimi në Doha dhe Miami Open 2019 para se Djokovic të fitonte një masë hakmarrjeje me një fitore gjysmëfinale të Wimbledon 2019 dhe një 7-6 në fitoren e tretë ndaj Bautista Agut në Western & Gjysmëfinalet e Open Open në Gusht të vitit të kaluar.

Carlos Moya

Ne do të dëshironim të ndiqnim bisedën midis Bautista Agut, Nadal dhe trajnerit të tij, ish-nr 1 i botës Carlos Moya.

Krediti i fotografisë: @Rafa Nadal Academy nga Movistar

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu