Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E hënë 12 Prill 2021

Rafael Nadal mund të duhet të përballet me xhaxhain e tij Toni si një trajner kundërshtar në një të ardhme jo shumë të largët, por Spanjolli thotë se nuk e shqetëson aspak.

I pyetur për të dhënë atë në lidhje me lajmet se Xhaxhai i tij kishte filluar stërvitjen Felix Auger-Aliassime, Nadal kishte vetëm gjëra të mira për të thënë në lidhje me lëvizjen.

Express Tenisi

“Unë jam i lumtur për të, i lumtur që në të njëjtën kohë akademia ka dikë me një lojtar kaq të shkëlqyer si Felix është një gjë pozitive,” tha ai. “Në të njëjtën kohë, mirë, Toni ka shumë përvojë. Ai di shumë për këtë sport. Ai ka të gjitha njohuritë që i duhen dikujt. Jam i sigurt se do të jetë një ndihmë e rëndësishme për Felix. “

Nadal thotë se ai është thjesht i lumtur që Xhaxhai i tij është përsëri në turne dhe është i kënaqur që e sheh atë këtë javë në Monte-Carlo.

“Gjithmonë kam thënë të njëjtën gjë: Unë dua më të mirën për Tonin,” tha Nadal. “Së pari, ai nuk ka pse të më pyesë asgjë, jo. Ai është xhaxhai im. Unë jam shumë mirënjohës për të gjitha gjërat që ai bëri për mua. Jam i lumtur që ai është në turne disa javë, apo jo?

“Në të njëjtën kohë jam i lumtur për Felix. Dua të them, do të jetë një mbështetje e mirë, të kesh pranë tij një trajner të shkëlqyeshëm si Toni. E lumtur edhe për mua. Jam i lumtur ta shoh xhaxhain tim këtu, ta shoh këtu, të kaloj kohë me të këtu përsëri në turne. Kjo është një gjë pozitive. ”

Nadal, i cili renditet i treti në Monte-Carlo, do të përballet me Adrian Mannarino ose Federico Delbonis në raundin e dytë në Monte-Carlo, pas lamtumirës së tij të hapjes. Ai zotëron një rekord të jetës prej 71-5 me 11 tituj në këtë ngjarje.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu