Nadal i thotë Jo Dubai

Ne mund të duhet të presim për argjilën për të parë Rafael Nadal Luaj përsëri.

Kampioni 20 herë i Grand Slam refuzoi një kartë të egër në Dubai dhe do të kapërcejë kampionatin e tenisit Dubai Duty Free të javës tjetër.

Më shumë: Federer Fiton Thriller në Doha Comeback

Nadal, i cili më parë me barazim nga Acapulco dhe Rotterdam për shkak të dëmtimit të shpinës që pësoi në Australian Open, njoftoi në mediat sociale “Unë nuk mendoj se jam gati të luaj akoma.”

“Unë do të doja të falënderoja Tenisin Dubai Duty Free për ftesën që më kanë dërguar,” shkroi Nadal në Twitter. “Ne kishim menduar seriozisht të shkonim për të luajtur, por nuk mendoj se jam gati të luaj akoma. Përsëri, faleminderit shumë për turneun për ftesën dhe shumë fat me konkursin.

“Dhe një falënderim i veçantë për drejtorin e turneut Salah Talak, pasi unë jam i vetëdijshëm për përpjekjet e tij për të siguruar një mbërritje të qetë për të luajtur në Dubai gjatë kësaj pandemie të paparë të koronavirusit dhe në këto kohë të vështira për të gjithë.”

Megjithëse kampioni 13 herë i Roland Garros mbetet në listën e hyrjes për Miami Open të këtij muaji, ka spekulime në rritje që Nadal do të bashkohet me rivalin Roger Federer në tërheqjen nga Miami, një nga ngjarjet e Masters të Spanjës që nuk ka fituar ende. Ekipi i Nadal thuhet se është i shqetësuar se koha e zgjatur e udhëtimit mund të jetë e mundimshme për shpinën e tij.

Kredia e fotografisë: Babolat

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu