Nadal në AO Fitness: Jo i Madh Padyshim

Nga Richard Pagliaro

Gëzuar Slam mund të provokojë Slam duke vuajtur Rafael Nadal.

Ditë para 20 herë kampioni i Grand Slam do të nisë Australian Open kundër tij Laslo Djere ai pranon dëmtimin e shpinës që e detyroi atë të dilte nga Kupa ATP e javës së kaluar mbetet një problem.

Gjokoviq: Unë nuk kam shumë respekt për Kyrgios

Spanjolli i renditur në vendin e dytë e përmblodhi shëndetin e tij si “jo shumë të qartë” sepse problemet e shpinës vazhdojnë të kufizojnë shërbimin e tij në praktikë.

“Epo, jo mirë, padyshim sepse nëse jo, unë do të luaj në ATP Cup,” tha Nadal për mediat në Melburn. “It’sshtë e vërtetë që për 15 ditët e fundit kam vuajtur me shpinë. Kështu që këtu jemi.”

“Unë u përpoqa pak sot për të shërbyer përsëri. Epo, unë jam duke bërë gjithçka që është e mundur për të qenë i gatshëm për të. Kjo është e vetmja gjë që mund të them. Sot ende shpresoj të vazhdoj të përmirësohem dhe shpresoj të jem gati për të. “

Melburni mund të jetë një moment historik në karrierën e Nadal i cili po luan për titullin e tij të parë AO që nga viti 2009 dhe një titull të 21-të në Slam të Madh Grand Slam, me rekord.

I pyetur nëse ngushtësia e muskujve në shpinë mund ta pengonte atë të luante majorin e parë të sezonit, Nadal nuk pranoi të vendoste një përqindje në statusin e tij, por foli si një njeri i përkushtuar për të garuar.

Express Tenisi

“Unë nuk e di përqindjen. Unë nuk mendoj për atë tani,” tha Nadal. “Unë mendoj se jemi të Dielën. Unë kam nesër dhe pastaj luaj të Martën, jo? Jo, nuk mendoj të mos luaj.

“Puna është se në cilat kushte do të filloj turneun, jo? Unë kam qenë duke praktikuar shkëlqyeshëm, mendoj për shumë javë dhe jam i zhgënjyer për atë që ndodhi dy javët e fundit, natyrisht.”

Kredia e fotografisë: Mark Peterson / Corleve

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu