Rafael Nadal, Naomi Osaka, Dominik Thiem dhe Iga Swiatek janë nominuar ose Laureus World Sports Awards.

Express Tenisi

20 herë kampioni i Grand Slam, Nadal është një nga gjashtë të nominuarit për Laureus World Sportsman of the Award, së bashku me Lewis Hamilton, Lebron Xhejms, Joshua Cheptegei, Armand Duplantis dhe Robert Lewandowski. Legjenda spanjolle fitoi çmimin në 2011. Ai gjithashtu është nominuar në katër raste të tjera (2009, 2014, 2018, 2020).

Osaka është nominuar për Sportisten Botërore të vitit Laureus, së bashku me Anna Van der Breggen, Breanna Steward, Brigid Kosgei, Federica Brignone dhe Wendie Renard.


Si Swiatek ashtu edhe Thiem janë nominuar për çmimin Laureus World Breakthrough of the Year së bashku me Ansu Fati, Patrick Mahomes, Joan Mir, Tadej Pogacar.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu