Shikoni: Nadal Viziton Projektin e Ndërtimit të Akademisë

Mbreti i argjilës po zgjeron fushën e tij të argjilës së kuqe.

Para se të bëni udhëtimin në Monte Carlo për fillimin e luhatjes së argjilës, Rafa Nadal dëshironte të shihte vetë përparimin në ndërtimin e objekteve të reja sportive në Akademinë Rafa Nadal nga Movistar.

Më shumë: Federer në Madrid

Gjatë vizitës së tij, Nadal mori kohë për të vlerësuar cilësinë e shtatë fushave të mbuluara me argjilë, të cilat tani janë afër përfundimit.

Nadal solli raketë e tij të besueshme Babolat për turneun dhe madje theu në kompleksin e ri të gjykatës duke goditur disa topa.

Nadal

Kampioni 20 herë i Grand Slam gjithashtu inspektoi progresin në fushat e shpejta të brendshme dhe hapësirat e reja për trajnim fitnesi, fizioterapi, psikologji, ushqim dhe mjekësi sportive dhe zyrë, të cilat do të jenë në qendër të ndërtesës së re.

Kredite fotografike: @Rafa Nadal Academy nga Movistar

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu