Serena: Nëse është Lamtumirë, nuk do ta tregoj

Një emocionale Serena Williams mori një ovacion në këmbë nga tifozët pas humbjes së saj gjysmëfinale 6-3, 6-4 Australian Open ndaj Naomi Osaka.

Duke garuar në gjysmëfinalen e saj të 40-të Grand Slam, Williams doli e shkurtër në përpjekjen e saj për të fituar titullin e saj të 24-të Grand Slam për të përputhur pikën kryesore të të gjitha kohërave të Margaret Court.

Superylli 39-vjeçar pranoi mbështetjen nga fansat që i prekën zemrën me dorën e saj ndërsa përshëndeste.

Ishte një lamtumirë e fundit apo thjesht një vlerësim i një kampioni për vitet e mbështetjes së turmës Aussie?

E pyetur nëse kjo ishte lamtumira e saj e fundit me Melbourne në shtypësin e saj pas ndeshjes, Serena u gris dhe u përgjigj “Nuk e di. Nëse do të shihja ndonjëherë lamtumirë nuk do t’i tregoja askujt”.

Kredia e fotografisë: Geti

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu