John Isner ishte në gjendje të mposhtte fluturimet e larta Andrey Rublev në tre grupe të enjten në Madrid Open, por kjo nuk do të thotë që amerikani nuk erdhi i impresionuar me lojën e yllit rus.

Express Tenisi

Pas fitores së Isner, e cila erdhi në tre sete dhe nuk paraqiti asnjë pikë të vetme pushimi të fituar nga Isner, amerikania foli për të ardhmen e ndritur të Rublev.

“Unë e luaja atë shumë kohë më parë në Miami kur ai ishte shumë i ri,” tha Isner. “E dija që ai kishte një të ardhme të ndritur përpara tij. Ai sigurisht e ka arritur atë ”.

Isner u impresionua veçanërisht nga mënyra se si aftësia e rusit për të dominuar vijën bazë me lojën e tij agresive në tokë.

“Ai është i pabesueshëm”, tha Isner. “Unë dua të them, mënyra se si ai qëndron në krye të vijës fillestare dhe shkon pas topit, shpejtësia e kokës së tij të racës është diçka tjetër. Ai ka një diferencë kaq të pabesueshme për shkak të shpejtësisë së kokës së tij të racetit. Amazingshtë e mahnitshme për të parë.

“Nëse lë ndonjë gjë të shkurtër ose ndonjë gjë neutrale, dua të them, çështja ka mbaruar. Nuk ka rëndësi se kundër kujt po luan. Ai thjesht e gris topin në qoshe, nuk shkon pas vijave. Siç thashë, ai ka një diferencë të mirë. Ai është shumë i sigurt. Sigurisht, kjo ndihmon, e lejon atë të shkojë pas topit ”.

Rublev është i barabartë për epërsinë e ATP në fitore në 2021 me 27, dhe ai do të dalë në finalen e tij të parë të Masters disa javë më parë në Monte-Carlo. Me siguri, gjërat më të mëdha dhe më të mira e presin rusin 23-vjeçar.

“Unë jam aq i impresionuar me të,” tha Isner. “Ka një arsye pse ai ka fituar kaq shumë ndeshje këtë vit. Kjo sepse ai është thjesht i pabesueshëm. Ai padyshim që punon gomarin e tij dhe bën të gjitha gjërat e duhura. Shumë i impresionuar me të. Një nga lojtarët më të mirë në lojë. Unë isha me shumë fat që e munda atë sot. Kapelet për të. Unë mendoj se ai është i pabesueshëm. ”

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu