Nick: Novak kurrë nuk do të jetë cjap

Nick Kyrgios jep një goditje tjetër ndaj partnerit për një kohë të gjatë sparring Novak Djokovic.

Duke ringjallur grindjen e tij të vazhdueshme me numrin 1 të botës, Kyrgios ka përsëritur pohimin e tij Gjokoviç “kurrë” nuk do të jetë më i madhi i të gjitha kohërave për mendimin e tij.

Troicki: Po të dija karantinë e fortë, nuk do të kisha ardhur në AO

Pse Kyrgios vazhdon ta ulë Djokoviç në debatin GOAT?

Sepse 17 herë kampioni i Grand Slam, Gjokoviç është pa fitore në dy përplasje në karrierë përballë Kyrgios.

“Pavarësisht sa Grand Slams ai fiton, sikur ai kurrë nuk do të jetë më i madhi për mua,” i tha Kyrgios Melbourne Herald Sun. “Thjesht sepse e kam luajtur dy herë dhe, më vjen keq, por nëse nuk mund të më mundësh, nuk je më i madhi i të gjitha kohërave”.

Nuk është hera e parë që Kyrgios tallet me Djokoviç në debatin SHKUP.

Në qershor të vitit 2019, Kirgios dha një të rrallë, intervistë edhe më e sinqertë se e zakonshme te Ben RothenbergNew York Times për podkastin e tenisit të Rothenberg, “Asnjë sfidë e mbetur, ”Dhe Aussie nuk hezitoi të flasë për lojtarët kryesorë të lojës.

Kyrgios zotëron një epërsi të jetës 2-0 ndaj Djokovic por të dyja ato fitore erdhën gjatë një periudhe në 2017 kur serbi ishte pak i humbur, si mendërisht ashtu edhe fizikisht. Aussie shpërthyese e ka quajtur gjithashtu festimin e ndarjes së zemrës së Gjokoviç pas ndeshjes “të dobët” dhe është zotuar të kryejë festimin përpara Serbit nëse ai fiton takimin e tyre të ardhshëm.

“Pavarësisht sa fiton Grand Slam ai kurrë nuk do të jetë më i madhi për mua,” tha Kyrgios. “Thjesht sepse unë e kam luajtur dy herë dhe më vjen keq por nëse nuk mund të më rrahni ju nuk jeni më i madhi i gjithe kohes.

“Ai gjithmonë thotë atë që ndihet sikur ka nevojë të thotë, kurrë nuk thotë mendimin e tij – nuk e di. Nëse e luaj dhe e rrah – po bëj festën e tij para tij. Do të ishte qesharake, apo jo? “


Tetë herë kampioni Australian Open Djokovic ka marrë rrugën e lartë si përgjigje ndaj talljeve të Kyrgios.

“Çfarë mund t’i them Nick Kyrgios,” tha Djokovic në komentet e botuara nga Sasha Ozmo nga Sportsklub.rs në 2019. “Unë me të vërtetë mendoj se ai nuk është me të vërtetë një djalë i keq. Nuk e di pse i deklaron të gjitha këto gjëra, nëse dëshiron të tërheqë vëmendjen apo ndonjë motiv është i ndryshëm.

“Ai padyshim që dëshiron të jetë i sinqertë, i hapur, transparent, kjo është pjesë e karakterit të tij. Unë e respektoj atë, respektoj këdo, çfarë mund të bëj? Unë nuk kam një problem me këtë, ai mund të flasë çfarë të dojë. A tregon kjo respekt siç theksojnë shumica e të tjerëve? Jo. Kjo është mënyra e tij e komunikimit dhe marrëdhënieve, por unë me të vërtetë nuk mendoj se ai është një djalë i keq “.

Kritikat e fundit të Kyrgios vijnë pasi ai e quajti Djokovic “një mjet” për sugjerimet e tij të fundit në emër të lojtarëve të mbyllur në karantinën e vështirë të Melburnit.

Express Tenisi

Megjithatë, Djokovic tha se kritikat e Kyrgios nuk janë “diçka që më mban zgjuar natën”.

“Jo, absolutisht jo, gjithçka është në nivelin e komunikimit përmes publikut,” tha Djokovic kur u pyet nëse dyshja kishte folur privatisht. “Unë me të vërtetë u përpoqa jetën time t’i respektoj të gjithë dhe nuk kisha njeri të tillë …

“Le të themi problemi, megjithatë, nuk është diçka që më mban zgjuar natën, siç thonë anglezët.”

Kredia e fotove: AP

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu