Nr. 1 i Botës Barty, Kampion në fuqi Osaka Titulli Fusha e Hapur e SHBA

Fusha e grave 2021 US Open është një konstelacion i Grand Slam.

Pesëmbëdhjetë kampionë Grand Slam janë futur në fushën e Flushing Meadows, kryesuar nga kampioni nr. 1 i botës Wimbledon Ashleigh Barty dhe kampion në fuqi dhe mbajtës i madh i titullit katër herë Naomi Osaka.

Më shumë: Titulli i madh 3 Fusha për burra e Hapur në SHBA

US Open lëshoi ​​sot listën e hyrjes për majorin e fundit të sezonit. Shihni të plotë Lista e hyrjeve të grave në US Open këtu.

Fusha përmban Nr. 3 Aryna Sabalenka (BLR), një gjysmëfinale e Wimbledon dhe ish-kampione e dysheve e US Open; Nr. 4 Sofia Kenin (SHBA) kampione e Australian Open 2020; Nr. 5 Bianca Andreescu (MUND), kampionia e US Open 2019; Nr. 6 Elina Svitolina (UKR), dy herë gjysmëfinale e Grand Slam dhe kampione e turneut WTA 2018; Nr. 7 Karolina Pliskova (CZE), ish-numri 1 i botës dhe dy herë finaliste e Grand Slam; Nr. 8 Iga Swiatek (POL); kampioni i Open French France 2020; Nr. 9 Garbine Muguruza (ESP), një dy herë kampione Grand Slam; dhe Nr. 10 Simona Halep (ROU), një dy herë kampione Grand Slam.

Kampionët e tjerë të Grand Slam në këtë fushë përfshijnë: 23 herë kampione Grand Slam Serena Williams (SHBA); kampionia në fuqi e Open French dhe numri 11 i botës në botë Barbora Krejcikova (CZE); dy herë kampione e Grand Slam dhe nr 13 e botës Petra Kvitova (CZE); dy herë kampione Australian Open dhe nr 14 në botë Victoria Azarenka (BLR); 2016 kampione e US Open dhe tre herë kampione e Grand Slam, Angelique Kerber (GER); Kampionia e Open French në 2018 Jelena Ostapenko (LAT); Kampionia e US Open 2017 Sloane Stephens (SHBA) dhe kampionia e 2011 US Open Samantha Stosur (AUS), e cila po përdor një renditje të mbrojtur me Nr 97.

Open US 2021 do të luhet nga e Hëna, 30 Gusht deri të Dielën, 12 Shtator në Qendrën Kombëtare të Tenisit USTA Billie Jean King në Flushing, NY Kampionati i Hapur i Shteteve të Bashkuara për Single për Gratë paraqitet nga JP Morgan.

Sara Errani (ITA), gjysmëfinalistja e US Open 2012, e renditur nr 104, është femra e fundit që ka hyrë direkt, ndërsa Kirsten Flipkens (BEL), aktualisht është lojtarja e parë në listën alternative. Stosur është një nga katër lojtarët që përdorin një renditje të mbrojtur përfshirë Nr. 47 Yaroslava Shvedova (KAZ), Nr. 68 Carla Suarez Navarro (ESP) dhe Nr. 90 Ivana Jorovic (SRB). Gjashtëmbëdhjetë lojtarë të tjerë do të fitojnë hyrjen përmes Turneut Kualifikues të Hapur të SHBA, i cili do të mbahet 24-27 Gusht.

Tridhjetë e katër vende janë të përfaqësuara në listën e hyrjes së grave, me 16 Amerikanë që kualifikohen për hyrje të drejtpërdrejtë: Nr. 4 Sofia Kenin (Pembroke Pines, Fla.); Nr. 15 Jennifer Brady (Harrisburg, Pa./Orlando, Fla.); Nr. 16 Serena Williams (Palm Beach Gardens, Fla.); Jo, 25 Coco Gauff (Delray Beach, Fla.); Nr. 26 Madison Keys (Rock Island, Ill./Orlando, Fla.); Nr. 27 Jessica Pegula (Buffalo, NY); Nr. 36 Alison Riske (Pittsburgh, Pa.); Nr. 42 Shelby Rogers (Charleston, SC); Nr. 44 Danielle Collins (Shën Petersburg, Fla.); Nr 70 Sloane Stephens (Plantation, Fla.); Nr. 71 Ann Li (Mbreti i Prusisë, Pa.); Nr. 76 Bernarda Pera (Tenafly, NJ); Nr. 78 Madison Brengle (Dover, Del.); Nr. 84 Amanda Anisimova (Aventura, Fla.); Nr 95 Lauren Davis (Gates Mills, Ohio); dhe nr. 100 Christina McHale (Teaneck, NJ).

Express Tenisi

Edicioni i 19 korrikut i renditjes WTA u përdor për të përcaktuar listën kryesore të hyrjes në short të US Open. Farat do të përcaktohen dhe shpallen afër fillimit të ngjarjes.

Open US 2021 do të shënojë kulminacionin e US Open Series, sezonin veror të Amerikës së Veriut të nëntë ngjarjeve WTA dhe ATP Tour që filluan javën e kaluar në Newport, RI

Kredi për fotografi: Hapni Facebook në SHBA

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu