Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E Diel 11 Prill 2021

Daniil Medvedev kurrë nuk ka qenë ai që ka tërhequr grushta. Rusi e tregon atë si është, dhe të Dielën në konferencën e tij për shtyp para-turneut në Monte-Carlo Rolex Masters, fara Nr.2 tha të vërtetën e tij për ndjenjat e tij në argjilë: ai thjesht nuk e pëlqen atë.

Express Tenisi

“Unë nuk po e fsheh këtë, nuk më pëlqen balta”, tha Bota Nr.2. “Unë nuk jam duke shkuar në Amerikën e Jugut, megjithëse më pëlqen të udhëtoj. Do të doja të shkoja atje një herë në jetën time, natyrisht. Por unë nuk do të shkoj atje në vend të Roterdamit, Marsejës ose Dubait. Unë nuk do të luaj në argjilë në Amerikën e Jugut gjatë asaj kohe. “

Medvedev, i cili zotëron një rekord të jetës 10-18 në baltë dhe një rekord 0-4 në Roland-Garros, në të vërtetë arriti në gjysmëfinale në Monte-Carlo në paraqitjen e tij të fundit në 2019. Ai madje mposhti Stefanos Tsitsipas dhe Novak Djokovic për të arritur atje. Përvoja nuk i ndryshoi ndjenjat e tij në lidhje me argjilën e kuqe, por mund të shërbejë për t’i dhënë atij njëfarë sigurie në sipërfaqe.

“Por sidomos pas asaj që ndodhi dy vjet më parë, unë e di që unë mund të luaj mirë në këtë fushë,” tha ai. “Sa herë që praktikoj në argjilë, pasi të luaj ndeshjen time, përpiqem të bëj më të mirën, por është e vështirë për mua. Shpresoj të kem rezultate të mira këtë vit pas punës së mirë që kam bërë.

“Por sinqerisht, nuk ka asgjë që më pëlqen në argjilë. Gjithmonë ka kërcime të këqija, ju jeni i ndyrë pasi keni luajtur. Me të vërtetë nuk më pëlqen të luaj në argjilë. ”

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu