Oddsmakers: Osaka AO Favorite

Naomi Osaka renditet e treta pas numrit 1 të botës Ash Barty dhe të renditur në vendin e dytë Simona Halep.

Osaka është i dyti në asnjë mes favoritëve të Australian Open.

Më shumë: Ankesa për Doping e Yastremskës mohohet

Kampionia e US Open Osaka renditet si favoritja në +550 për të kapur titullin e saj të dytë Australian Open në tre vitet e fundit, sipas Mbulon.com.

Liberalitësit janë bullish në Serena Williams duke fituar kurorën e saj të 24-të Grand Slam në Melburn për të arritur rekordin e të gjitha kohërave të Margaret Court. 39-vjeçarja Serena është favoritja e dytë e mosmarrëveshjeve në +600 për të fituar titullin e saj të parë Grand Slam që kur mposhti motrën Venus Williams në Finalin e AO 2017.

Të kuqe të nxehtë Aryna Sabalenka kalon një seri fitimesh në 15 ndeshje në Melburn. Fituesi Bjellorusi dhe Wimbledon i renditur i shtati Halep barazohet si favoritët e tretë të bastoreve për të sunduar Melburnin në +900.

Nr. 1 i botës Barty, i cili u përkul para Sofia Kenin në gjysmëfinalet e AO 2020, renditet në +1,000, gjë që e vë atë pak përpara kampionit në mbrojtje Kenin dhe mbajtësit të titullit Roland Garros Iga Swiatek, të cilët janë të dy +1,200.

Express Tenisi

Ish kampioni i Open French, Barty, i cili është planifikuar të bashkohet me Osaka, Williams dhe Halep duke luajtur Një ditë në Drive, një ngjarje ekspozite bamirësie në Adelaide në 29 Janar, nuk ka luajtur një ndeshje të nivelit Tour që nga humbja ndaj Petra Kvitova në gjysmëfinalet e Doha shkurtin e kaluar.

Kampion i US Open Bianca Andreescu, e cila kaloi vitin 2020 duke rehabilituar një dëmtim në gju, është renditur në + 1,600 për të fituar titullin AO në paraqitjen e saj të dytë në Melburn. Andreescu renditet në shanse të barabarta me nënkampionin e 2020 AO Garbine Muguruza, dy herë kampion në Wimbledon Petra Kvitova dhe ish-bota Nr. 1 Karolina Pliskova.

Kredia e fotografisë: Mark Peterson / Corleve

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu