Ohanian Rikthehet përsëri në Tiriac për Slamming Serena

Jon Tiriac duket se kënaqet duke marrë të shtëna Serena Williams.

Tani, ri-bashkëthemelues Aleksis Ohanian, Burri i Serenës, i është kundërpërgjigjur.

Më shumë: Yjet Festojnë Fundin e Grim 2020 në Mediat Sociale

Tiriac, një ish-top 10 profesionist që zotëron Mutua Madrid Open dhe ishte lista e parë e miliarderëve të Forbes Rumune, rrëmbeu kohët e fundit 23 herë kampionin e Grand Slam në televizionin rumun. Tiriac sugjeroi se Serena ishte mbipeshë dhe tha hapur se duhet të dilte në pension.

“Në këtë moshë dhe peshën që ajo ka tani, ajo nuk lëviz aq lehtë sa ai 15 vjet më parë,” tha Tiriac për Williams në komentet e botuara nga Reuters. “Serena ishte një lojtare e bujshme.

“Nëse ajo do të kishte pak mirësjellje, ajo do të tërhiqej. Nga të gjitha pikëpamjet.”

“E sigurt të thuash se askush nuk e bën dreq atë që mendon Ion Tiriac,” shkroi Ohanian në Twitter në përgjigje të cicërimës së Jose Morgado: “E sigurt se Serena nuk do të luajë kurrë më Madrid”.

Katër herë kampionia e medaljes së artë Olimpike Serena ka thënë se ajo ka në plan të luajë Australian Open, e cila fillon në 8 shkurt.

Williams, e cila vazhdon përpjekjen e saj për të arritur rekordin e të gjitha kohërave të Margaret Court duke fituar kurorën e saj të 24-të Grand Slam, ka qenë e zënë me stërvitje dhe vallëzim.

Williams duket në formë, por do të përballet me një fushë të pretendentëve më të rinj në Melburn. A do t’i heshtë përsëri skeptikët e saj?

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu